VB-Groep

Clarissenklooster wordt Hotel Clara: bouw officieel gestart

2 oktober 2025

CRA Hotel Clara Start Bouw 01

Ruim zeven jaar nadat de familie Van Boldrik het Clarissenklooster in Eindhoven aankocht, is de realisatie van Hotel Clara officieel gestart! In 2027 opent in dit voormalige klooster Hotel Clara – een ontwikkeling van CRA Vastgoed voor Bee Hospitality. Op 1 oktober vierden we met alle betrokkenen de officiële start van het ambitieuze project in en rondom dit rijksmonument. Bouwbedrijf Huybregts Relou verzorgt de realisatie.

Start bouw gevierd

Tijdens een sfeervolle bijeenkomst met genodigden van alle betrokken partijen, werd op woensdag 1 oktober stilgestaan bij dit bijzondere moment. Robert van Boldrik, Nicky van Westenbrugge - van Boldrik (mede-eigenaar Bee Hospitality) en wethouder Rik Thijs (Klimaat, Energie, Grond en Vergroening) verwelkomden de aanwezigen en vertelden over de weg naar deze dag en het plan dat hieruit is voortgekomen. Met een feestelijke handeling werd de bouw officieel ingeluid, waarna gezamenlijk werd geproost op deze belangrijke mijlpaal.

De herontwikkeling van dit betekenisvolle complex uit 1953 is het resultaat van nauwe samenwerking tussen CRA Vastgoed, Bee Hospitality (de onderneming van Nicky van Westenbrugge - van Boldrik en Derk van Westenbrugge), Huybregts Relou, Gemeente Eindhoven, Rijksdienst Cultureel Erfgoed en diverse andere stakeholders.

Nicky van Westenbrugge - van Boldrik: "Dit project is voor ons veel méér dan een bouwproces. Het is een familieproject. Samen met mijn broer Robert (Algemeen Directeur VB Groep) hebben wij – als familie – de schouders eronder gezet. Voor ons betekent dit project een brug slaan tussen verleden en toekomst: een monument eren en tegelijkertijd een nieuwe plek creëren waar mensen elkaar ontmoeten en samenkomen."

Robert van Boldrik: "Het is daarom ook echt een gezamenlijke reis. Als familiebedrijf VB Groep zijn we verantwoordelijk voor de ontwikkeling en bouw. En tegelijkertijd wordt het hotel straks met Nicky en Derk geëxploiteerd door een andere tak van onze familie, met veel liefde voor gastvrijheid. Dat maakt het extra bijzonder: we bouwen niet alleen stenen, we bouwen aan een VolhoudBare toekomst – aan een plek die gastvrijheid, schoonheid en verbinding uitstraalt."

CRA Hotel Clara Start Bouw 04
CRA Hotel Clara Start Bouw 02

Respect voor het oude klooster

Het klooster wordt getransformeerd tot een luxehotel met meer dan zestig kamers en suites, een restaurant, een gastrobar en meerdere ruimtes voor kleinschalige evenementen. De hotelkamers worden deels ondergebracht in het bestaande klooster en deels in een nieuwbouwgedeelte. Daarbij blijft de unieke sfeer van het monument behouden: ingrepen in het historische pand zijn beperkt, zodat bijvoorbeeld de oorspronkelijke dubbele gangenstructuur duidelijk herkenbaar blijft. De sobere uitstraling van het klooster wordt op respectvolle wijze gecombineerd met de luxe van een modern hotel.

Oplevering in 2027

De feestelijke start bouw markeert de volgende stap in dit bijzondere project dat historie en luxe hospitality samenbrengt. De verwachte opening van Hotel Clara is in de tweede helft van 2027.

CRA Hotel Clara Start Bouw 03
CRA Ontwikkeling Clarissenklooster 10
CRA Transformatie Hotel Clara AI 01

Transformatie Hotel Clara Eindhoven

Meer weten over de ontwikkeling van het oude klooster naar het luxehotel Hotel Clara?

Benieuwd hoe we samen een duurzame leefomgeving kunnen creëren?

Group Maak kennis met ons team