VB-Groep

Eerste Burendag brengt bewoners Land van Anna samen

5 oktober 2026

Burendag Land van Anna I

Een nieuwe woonwijk gaat niet alleen over woningen, straten en groen. Uiteindelijk zijn het de mensen die er wonen die een plek tot leven brengen. Dat was zaterdag 26 september mooi te zien tijdens de eerste Burendag van Land van Anna in Goirle.

Jong en oud kwamen bij elkaar om elkaar beter te leren kennen en samen een gezellige dag te beleven. Zeker in een wijk die nog volop groeit, is dat bijzonder. Nieuwe bewoners vinden steeds meer hun plek en leren hun buren kennen. Zo groeit Land van Anna stap voor stap uit tot een echte buurt.

Voor CRA Vastgoed raakt dat precies aan wat we met gebiedsontwikkeling willen bereiken. We ontwikkelen niet alleen woningen, maar willen leefomgevingen creëren waar mensen zich thuis voelen. Met groen, openbare ruimte en plekken die uitnodigen tot ontmoeting kun je daarvoor de voorwaarden scheppen. Uiteindelijk zijn het de bewoners zelf die er een gemeenschap van maken.

Ruimte voor natuur en ontmoeting

Die gedachte speelde vanaf het begin een belangrijke rol in Land van Anna. Landschap, water en de geschiedenis van de plek vormden de basis voor de ontwikkeling. Het beekdal van de Nieuwe Leij, de groene loper, het dorpslint en de tuin van Huize Anna vormen samen het groene raamwerk van de wijk.

De Nieuwe Leij kreeg opnieuw ruimte om natuurlijk te meanderen. Voormalige landbouwgrond maakte plaats voor een beekdal waar natuur en water meer ruimte krijgen. Een centrale wadi, een waterplein en een gezamenlijke vloedtuin vangen regenwater zichtbaar op in de wijk.

Ook op kleinere schaal is veel aandacht voor natuur. Kruidenrijke bermen, biodiverse hagen, nestvoorzieningen, een natuurinclusieve muur en een vleermuistoren maken Land van Anna tot een leefomgeving voor mens, plant en dier.

Tegelijkertijd blijft de geschiedenis van de plek zichtbaar. Delen van de voormalige textielfabriek HAVEP zijn behouden en oude fabrieksstructuren komen terug in de stedenbouw en architectuur. Ook de naam Land van Anna verwijst naar die geschiedenis. Huize Anna werd in 1903 gebouwd voor Anna van Puijenbroek.

Het terrein, dat lange tijd als fabrieksterrein was afgesloten, is bovendien weer onderdeel geworden van Goirle. Wandel- en fietsroutes verbinden de wijk met het beekdal en Landgoed Gorp en Roovert. Ook een deel van de tuin van Huize Anna is toegankelijk gemaakt.

Bewoners maken de buurt

Al die keuzes dragen bij aan een groene en prettige leefomgeving. Maar een buurt ontstaat pas echt wanneer mensen die ruimte ook gaan gebruiken en elkaar weten te vinden. De eerste Burendag is daar een mooi voorbeeld van.

Wilma Wonen en CRA Vastgoed droegen als gezamenlijke ontwikkelaars, samen met andere sponsoren, graag bij aan het initiatief van de bewoners. Daarmee ondersteunen we iets wat we bij de ontwikkeling van Land van Anna belangrijk vinden: ruimte voor ontmoeting en verbinding.

Dat bewoners nu zelf het initiatief nemen om samen te komen, laat zien hoe Land van Anna steeds meer hun buurt wordt. Een plek waar niet alleen wordt gewoond, maar waar mensen zich thuis voelen en samen de buurt verder vormgeven.

Meer informatie

Meer weten over de ontwikkeling van Land van Anna en het verhaal achter het project? Bekijk hier de projectpagina. 

Burendag Land van Anna III
Burendag Land van Anna I
Burendag Land van Anna II

Benieuwd hoe we samen een duurzame leefomgeving kunnen creëren?

Group Maak kennis met ons team